Projekt WIOSNA: Krok 2

Jeśli razem ze mną postanowiliście przygotować się do wiosny macie już plan działania na ten tydzień. Najważniejsze to po prostu go zrealizować dlatego miał być na miarę waszych możliwości. Ja już mogę odhaczyć kilka pozycji z mojego bo udało mi się wybrać do notariusza i jak dobrze pójdzie do końca tego miesiąca pozamykam kilka męczących mnie spraw. Trzymam więc kciuki, że to co zostało wpisane w kalendarz zostanie potraktowane przez was serio.

Ten tydzień ma być tygodniem sprzątania - w różnych dziedzinach życia. Dzisiaj mam więc propozycję - może warto na wiosnę przyjrzeć się swojej szafie? Ja od dawna mam worek ciuchów, które zamierzam wystawić na allegro bo nigdy, ale to nigdy ich już nie włożę. Dlatego krokiem drugim będą porządki w szafie - wiem, że poniedziałek godzina 21:00 to nie jest odpowiednia pora na ogarnięcie swojej garderoby więc proponuję wybrać sobie dogodny dzień w tym tygodniu, ja stawiam na sobotę / niedzielę.

Co zamierzam zrobić?
Przede wszystkim przejrzę rzeczy w swojej szafie i wybiorę te:

 1. Których już na pewno nie będe nosić
  1. te, które warto sprzedać
  2. te, które można komuś oddać
  3. te, które lepiej wyrzucić
 2. Których chyba nie będę już nosić
 3. Które będę nosić - one zostają w szafie
Kategoria druga dostaje drugą szansę - ułożę te ciuchy w jednym miejscu i zobaczę ile razy ubiorę poszczególne z nich przez najbliższe trzy miesiące. Wiadomo, jak czegoś nie tknę przez ten czas ani razu to out.

W moim przypadku dochodzą ubrania, które są w mieszkaniu po mojej babci więc roboty mam dwa razy więcej :)

Ale porządek w szafie to przecież nie tylko pozbywanie się rzeczy. Proponuję zastanowić się nad tym, czego w naszej szafie brak i co naprawdę by się przyadło. Tworzenie list z rzeczami, które byśmy chcieli jest bardzo użyteczne. Mnie na przykład powstrzymuje przed bezsensownymi, kompulsywnymi zakupami - mam swoję listę ubrań, które mi się podobają i takich, których po prostu nie mam a potrzebuję. Jak mam więcej gotówki zerkam na nią i kupuję wyczekiwany produkt - bardziej się cieszę bo od dawna chcę go mieć, a do tego są to zakupy przemyślane. Właśnie, to druga sprawa - często różne artykuły z moich list wypadają bo już mi się nie podobają, albo uznaję, że wcale nie są mi tak bardzo potrzebne. Tym bardziej lista jest użyteczna skoro wszystkie produkty poddaję takiej selekcji :)

Zadanie na dziś - stworzenie listy ubrań + obuwia, których brakuje w naszej szafie.
Share on Google Plus

About motocyklistka.eu

4 komentarze:

 1. ja też powinnam zrobić wiosenne porządki :) a z doświadczenie wiem, że ta druga kategoria ciuchów się nei sprawdza, i tak potem nigdy ich nie noszę.. ;c

  OdpowiedzUsuń
 2. I jak poszło sprzątanie szafy? Sama mam z tym problem, zawsze odkładam ubrania z powrotem, z myślą, że je jeszcze założe. Jestem ciekawa Twoich rezultatów! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Boooooże, ja się zbieram od 2 lat na wystawienie na allegro miliona worów ciuchów i nie umiem się zebrać. Nie umiem się zmotywować, nawet nowa szafa mnie nie zachęciła :P Może jak już remont całego mieszkania się skończy... Ech ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja stosuję selekcję czego rok nie ubrałam już nie ubiorę i wywalam/oddaję :)

  OdpowiedzUsuń

...