Co warto zobaczyć na Korfu || ZACHÓD SŁOŃCA NA AGGELOKASTRO

Angelokastro (Zamek Aniołów, Aggelokastro) położony jest na zachodnim wybrzeżu wyspy Korfu, kilka kilometrów na północ od Paleokastritsy, obok wioski Krini. Wzniesiony został na najwyższym wzgórzu północno-zachodniej linii brzegowej wyspy - 305m. Jest jedną z bizantyjskich twierdz na wyspie i wraz z twierdzami w Kassiopi (północny-wschód) i Gardiki (południowo-zachodni) tworzył swoisty trójkąt obronny Korfu. Zamek nigdy nie poległ i świetnie bronił wyspy przed najazdami piratów i Turków. 

Nie wiadomo kiedy dokładnie został zbudowany ale pierwsze wzmianki pochodzą z końca XIII wieku. Prawdopodobnie został wybudowany gdy twierdza w Paleokastritsy przestała być wystarczająca podczas obrony (znajdowała się kiedyś na wzgórzu, na którym obecnie jest monastyr, była jednak zbyt nisko (ok 100m n.p.m.) i zdecydowano się wybudować nową twierdzę Angelokastro). Nowy zamek nazwany Zamkiem Aniołów nadał tak jakby nazwę Paleokastritsy gdyż poprzednią, położoną za nisko twierdzę nazwano starą (Paleokastro - stary zamek) a od niej później cała okolica wzięła swoją nazwę.

Zamek jest położony w strategicznym miejscu, widać z niego miasto Korfu i gdy zbliżali się wrogowie z łatwością z Angelokastro można było zasygnalizować ten fakt stolicy. Według zapisków historycznych Angelokastro był przez pewien okres stolicą wyspy Korfu i stacjonował tutaj gubernator.

Ale na ten zamek akurat najlepiej wybrać się ze względu na widoki, polecam zachód słońca :) 
My akurat mieliśmy szczęście i z jednej strony pełnię księżyca a z drugiej zachód słońca, a do tego była to niespotykana pełnia tzw. blue moon.Za mną dzisiejsza Varkarola, jak znajdę chwilę czasu będzie i foto relacja :)


Share on Google Plus

About motocyklistka.eu

2 komentarze:

...