KORFU

Właściwie to nie wiem od czego zacząć. Wyjazd do Grecji jest niesamowitym doświadczeniem z wielu różnych powodów I po głowie chodzi mi tak wiele myśli, które chciałabym złożyć w jedną sensowną całość ale nie bardzo wiem jak.

Od kiedy tu jestem mam czas na wszystko. Mam czas dla siebie, mam czas przemyśleć rzeczy, które do tej pory spychałam na dalszy plan albo co gorsza udawałam, że mam ogarnięte. Odsuwałam wiele decyzji, nie potrafiłam się ogarnąć a nawet jeśli chciałam to nie miałam zielonego pojęcia, z której strony podejść do niektórych problemów czy kwestii.

Tutaj czas płynie wolniej.

Kawa smakuje inaczej.

Powietrze inaczej pachnie.

Rano budzi mnie widok, którego nie potrafię opisać. Niebo jest najbardziej niebieskie, a nocą mogę leżeć godzinami z zamkniętymi oczami i słuchać.


Ludzie są uśmiechnięci, życzliwi, można rozmawiać o wszystkim. Siadasz przy kawie a pięćdziesięcioletni gość tłumaczy ci czym dla niego jest szczęście. Opowiada o rowerowych wycieczkach po Kubie, o tym, że to właśnie tam ludzie są naprawdę szcześliwi. Czterdziestocztero letnia babcia z cygarem i piwem tańczy, śpiewa, żyje.

Z nostalgią wspominają czas, kiedy w małych wioskach kobiety zbierały się na plotki na krawężnikach przed domami, a teraz wszystko zastąpiła telewizja i internet. A ja nie mam tu od tygodnia internetu, czytam książki, oglądam filmy, spaceruję, piję kawę. Uśmiecham się.


I tak sobie myślę, że mam szczęście mogąc być tutaj.Share on Google Plus

About motocyklistka.eu

5 komentarze:

 1. Po tegorocznych wakacjach Grecja stała się i moją miłością, więc wcale Ci się nie dziwię! No i trochę zazdroszczę, bo ja już po urlopie niestety...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle tylko, że ja nie na urlopie tylko w pracy do końca września więc trochę z innej strony poznam Grecję ale póki co jestem zachwycona :)

   Usuń
 2. Ach... taka sielanka, a ja tu siedzę i czekam na remont :c.

  Niebieskie włoski u Cb też widzę, jak to piękne ich niebo (a może one były już wcześniej przefarbowane, a ja nie zauważyłam?). Ci staruszkowie ,przy ławach i stolikach są boscy...
  Nie mam jeszcze zaplanowanego urlopu, więc zobaczymy... moża w sierpniu do Grecji się wybierzemy :). A powiedz, byłaś na stałym lądzie czy jednej z wysp?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem na Korfu :) Pracuję tu jako rezydent więc zapraszam :)
   A włosy dopiero teraz zmieniłam !

   Usuń
 3. Pięknie <3 kocham Grecję, wspaniały kraj, w którym czas płynie wolniej i ludzie są niesamowicie wyluzowani. Tzn. mówię tu o wyspach, bo w Grecji kontynentalnej nie byłam.

  OdpowiedzUsuń

...